Kidspark.com.ua

Школа Батьківської Майстерності

Таблетки Ібуклін для дітей інструкція із застосування

Таблетки Ібуклін для дітей: інструкція із застосування

Ібупрофен і парацетамол відносяться до добре зарекомендували себе компонентам, що використовуються в медичній практиці для зниження температури і усунення болю. Дані речовини містяться в таблетках для дітей Ібуклін, інструкція із застосування яких буде розглянута в статті.

Хімічний склад препарату

Одна таблетка містить 325 мг парацетамолу та 400 мг ібупрофену. Допоміжні речовини – кукурудзяний крохмаль, тальк, колоїдний діоксид кремнію, стеарат магнію, мікрокристалічна целюлоза.

Форма випуску

Ібуклін проводиться в формі капсул, вкритих плівковою оболонкою оранжевого кольору. З одного боку таблетки видно ризику. Іноді зустрічається мармуровий відтінок забарвлення. Пакується препарат в блістери по 10 штук. Одна картонна упаковка містить один або два блістери.

Клінічні характеристики

Таблетки легко розчиняються у воді, мають округлу форму. Колір рожевий або з мармуровими вкрапленнями.

Ліки має аромат м'яти. Дітям, як правило, подобається смак і запах медикаменту. Як виглядає медикамент можна побачити на фото.

Фармакологічна дія ібуклін

Терапевтична дія ліків забезпечується входять в його склад компонентами. Розглянемо дію кожного з них окремо.

парацетамол

Дана речовина вибірково блокує групу ферментів, які беруть участь у виробництві простаноидов, до яких відносяться простагландини, простацикліни і тромбоксани. Парацетамол чинить помірну жарознижувальну і знеболювальну дію, при цьому не порушуючи водно-сольовий баланс і не надаючи негативного впливу на систему травлення.

Має протизапальну, жарознижувальну, знеболюючим ефектом. Завдяки цьому компоненту вдається знизити чисельність простагландинів у вогнищі запалення. Це стає можливим завдяки пригніченню циклоксигенази, а також порушення обміну арахідонової кислоти. Під впливом ібупрофену відбувається придушення ексудативної і проліферативної фази запалення.

Всмоктування і виведення з організму

Парацетамол швидко всмоктується органами травлення. Зв'язок цього компонента з білками плазми становить всього 10%. Винятком є ​​випадки передозування, коли цей показник збільшується на кілька одиниць. Максимальна концентрація речовини в крові спостерігається через 1.5-2 години після прийому. Метаболізується речовина в печінці на 90%. Важливо відзначити, що в грудне молоко проникає не більше 1% розглянутого компонента.

Ібупрофен всмоктується органами шлунково-кишкового тракту практично на 100%. Його максимальне накопичення в крові відзначається приблизно через 1-2 години. Зв'язок з білками крові становить близько 90%. У синовіальній рідині суглобів спостерігається більш висока концентрація ібупрофену, ніж в плазмі крові. Метаболізується в печінці. З організму виводиться нирками. Незначна кількість виходить з жовчю.

Показання до прийому таблеток Ібуклін для дітей

Інструкція по застосуванню препарату говорить про те, що в медичній практиці ліки використовується для лікування таких станів у пацієнтів:

  • Підвищення температури тіла при грипі та ГРВІ.
  • Невралгічні напади.
  • Міалгія у дітей.
  • Болі в спині різного ступеня.
  • Хворобливі відчуття, що розвиваються на тлі різних патологій опорно-рухового апарату.
  • Зубний біль.
  • Больовий синдром, що виникає на тлі травм (ударів, вивихів, розтягнень).

Нерідко використовується засіб в період реабілітації після операції або травм для зниження больових відчуттів у хворого.

Слід зазначити, що таблетки Ібуклін для дітей в педіатричній практиці використовуються тільки для зниження жару і болю, але на причину захворювання він не впливають.

Протипоказання ліки

Як і багато інших засобів, що розглядається медикамент має свої протипоказаннями. У зв'язку з цим проводити лікування з його допомогою серед дітей слід виключно за призначенням лікаря. Не можна приймати Ібуклін пацієнтам при таких станах:

  • Індивідуальна непереносимість головних і допоміжних компонентів ліки.
  • Виразка дванадцятипалої кишки або шлунка в гострій стадії.
  • Кровотеча різної інтенсивності в області шлунка і кишечника.
  • Важкі патології нирок.
  • Захворювання зорового нерва.
  • Бронхіальна астма у дитини.
  • Поліпи в носі і навколоносових пазухах в поєднанні з непереносимістю нестероїдних протизапальних засобів.
  • Захворювання крові.
  • Надлишок калію в організмі.

З особливою обережністю призначається Ібуклін жінкам в період виношування малюка і під час грудного вигодовування. При цьому фахівець повинен оцінити співвідношення користі ліки і можливих ризиків для організму пацієнтки.

З якого віку призначаються?

Жарознижувальну і знеболювальну засіб, до складу якого входить парацетамол та ібупрофен, призначають дітям після досягнення трьох років. У більш ранньому віці безпеку медикаменту не доведена.

Застосування таблеток до трьох років може спровокувати багато небажані наслідки.

Можливі побічні ефекти

Під час лікування за допомогою розглянутого медикаменту у дітей і дорослих можуть виникнути деякі побічні ефекти. Детальніше про них можна дізнатися з таблиці.

admin

Повернутись вверх